به‌روزرسانی‌های زنده کووید: استرالیا در این ماه به روی مسافران واکسینه‌شده باز می‌شود

[ad_1]

تصویریک کلینیک آزمایشی در فرودگاه سیدنی در ماه دسامبر.
اعتبار …جنی ایوانز / گتی ایماژ

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، روز دوشنبه اعلام کرد، نزدیک به دو سال پس از اینکه استرالیا مرزهای خود را برای تقریباً همه غیرشهروندان بسته است، این کشور در ماه جاری به روی گردشگران بین المللی که به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند، باز خواهد شد.

او گفت: “اگر واکسینه شده اید، ما مشتاقانه منتظر بازگشت شما به استرالیا هستیم.” موریسون در یک کنفرانس خبری گفت.

گردشگران واکسینه شده، مسافران تجاری و سایر دارندگان ویزا می توانند از فوریه به استرالیا وارد شوند. 21، کارن اندروز، وزیر امور داخلی کشور، روز دوشنبه گفت. وی افزود: دارندگان ویزا که به طور کامل واکسینه نشده اند با شرایط قرنطینه مواجه خواهند شد و به معافیت سفر نیاز دارند.

این تصمیم کل استرالیا را به روی بازدیدکنندگان خارجی باز نمی کند، زیرا ایالت های جداگانه مرزهای خود را کنترل می کنند و می توانند سقف پرواز را اعمال کنند یا به قرنطینه نیاز داشته باشند.

دو ایالت پرجمعیت استرالیا، نیو ساوت ولز و ویکتوریا، هیچ الزامی برای قرنطینه برای مسافران واکسینه شده ندارند. اما استرالیای غربی که نسبت به سایر ایالت های استرالیا موارد کمتری از ویروس را تجربه کرده است، به کنترل شدید افرادی که می توانند وارد شوند، از جمله از سایر نقاط استرالیا، ادامه خواهد داد.

استرالیا از رویکرد «کووید صفر»، که در آن تلاش می‌کرد تا هر گونه شیوع این ویروس را ردیابی کند، به رویکردی که در آن کشور «با ویروس زندگی می‌کند» حرکت کرده است. نوع مسری‌تر Omicron در دو ماه گذشته در نیو ساوت ولز، کوئینزلند و ویکتوریا درنوردیده است و منجر به انفجار در تعداد پرونده‌ها شده است، اما موج در حال فروکش است.

در مارس 2020، استرالیا اعلام کرد که مرزهای خود را به روی همه افراد غیر شهروند و غیر مقیم می بندد و از خروج شهروندانی که قبلاً در داخل کشور هستند جلوگیری می کند. استرالیایی های خارج از کشور که به دنبال بازگشت به خانه بودند، در بدو ورود با قرنطینه اجباری دو هفته ای هتل مواجه شدند. برای بسیاری، محدودیت فضاهای هتل و لغو مکرر پروازها، بازگشت را غیرممکن کرده است.

از اواخر سال گذشته، این کشور به طور پیوسته مرزهای خود را باز کرده است و شهروندان اجازه دارند بدون قرنطینه هتل وارد نیو ساوت ولز و ویکتوریا شوند. استرالیا اکنون به دانشجویان و برخی از کارگران اجازه ورود می دهد و “راهروهای سفر” با کشورهایی مانند نیوزلند، سنگاپور و ژاپن – که همگی مانند استرالیا نرخ واکسیناسیون بالایی دارند – اجازه ورود تعداد کمی از گردشگران و سایرین را داده است.

سیاست‌های مرزی این کشور در ژانویه زمانی که نواک جوکوویچ تنیسور که در برابر ویروس کرونا واکسینه نشده بود، توسط دولت استرالیا لغو ویزای خود را لغو کرد، مورد توجه قرار گرفت.

در کنفرانس خبری خود درباره الزامات واکسیناسیون صحبت کرد. به نظر می رسد موریسون به ستاره تنیس اشاره می کند: “رویدادهای اوایل سال باید پیام بسیار واضحی را برای همه در سراسر جهان ارسال می کرد که لازمه ورود به استرالیا است.”

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما