نشست اضطراری سازمان بهداشت جهانی برای بررسی سویه کروناویروس


سازمان جهانی بهداشت (WHO) یک جلسه اضطراری برای بررسی نوع جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی تشکیل داده است. در همین حال ایتالیا، آلمان و سازمان ملل گذرگاه های مرزی هوایی را به روی گردشگران بسته اند.

یک نشت اضطراری مشخص می کند که آیا این نوع ابرنواختر جهش یافته به نام B.1.1.529 که برخی کارشناسان آن را “بدترین گونه کشف شده” توصیف کرده اند، نگران کننده است یا خیر. ویروس کرونا که دیروز گزارش شد به دلیل تولید مثل زیاد مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است.

با این حال، در آستانه برگزاری این اجلاس، برخی از رهبران جهان از جمله ایتالیا، آلمان و بریتانیا محدودیت‌های محتاطانه‌تری را برای گردشگران و سفر به آفریقا اعمال کردند.

مقامات بهداشتی هند همچنین به ایالت ها هشدار داده اند که گردشگرانی از آفریقای جنوبی، بوتسوانا (مرکز اپیدمی) و هنگ کنگ را بررسی کنند.

سنگاپور، یک مرکز حمل و نقل بزرگ، نیز روز جمعه اعلام کرد که ورود و خروج مسافران به آفریقای جنوبی و کشورهای اطراف را محدود می کند. تمام اتباع غیرسنگاپوری یا غیرسنگاپوری که به بوتسوانا، سواتینی، لسوتو، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی و زیمبابوه سفر می کنند، از سفر منع خواهند شد.

ایتالیا ممنوعیت مشابهی را برای جلوگیری از ورود گردشگران آفریقایی به این کشور اعلام کرده است و وزیر بهداشت می گوید که دانشمندان ایتالیایی در حال مطالعه گونه جدیدی از ویروس کرونا هستند.

بریتانیا همچنین از نیمه شب جمعه پرواز به کشورهای آفریقایی را به طور موقت ممنوع کرده است و گردشگرانی که قصد بازگشت از این کشورها را دارند باید بازداشت شوند.

نوع B.1.1.529 دارای 32 جهش در پروتئین اسپایک است. این دو برابر گونه دلتا است، و جهش در این گونه می‌تواند بر توانایی ویروس در آلوده کردن سلول‌ها و انتشار تأثیر بگذارد و واکسن‌های فعلی ممکن است اینطور نباشند. حدود 100 گونه در آفریقای جنوبی تایید شده است، اما برخی از آنها در بوتسوانا و هنگ کنگ یافت شده اند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم