فناوری جدید امکان سفر با سرعت نور را فراهم می کند


دانشمندان می گویند روزی فرا می رسد که انسان ها می توانند در یک چشم به هم زدن از این سوی جهان به آن سوی جهان سفر کنند و با کمک پیشرفته ترین حالت در کمتر از نیم ثانیه از شهری به شهر دیگر سفر کنند. فضاپیمای هنری

رویای سفر با این سرعت ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما فناوری‌های جدید می‌توانند به تحقق این رویا کمک کنند و سفر را به نیم ثانیه تبدیل کنند.

اگرچه این رویا هنوز محقق نشده است و دانشمندان نتوانسته اند سفینه را با سرعت نور نیم درصد توسعه دهند، اما می توان به آن رویا دست یافت. در سال 2018، ناسا فضاپیمای خورشیدی پارکر را با سرعت 0.5 درصد سرعت نور از زمین پرتاب کرد.

برخی از دانشمندان بر این باورند که روزی انسان ها می توانند با 10 درصد سرعت نور به فضا سفر کنند. سفر با سرعت بالا نیاز به انرژی جنبشی بالایی دارد. چهار برابر انرژی لازم است تا یک فضاپیما دو برابر سریعتر حرکت کند. افزایش 3 برابری سرعت به همان صورت به 9 برابر توان نیاز دارد.

سریع ترین سرعت شناخته شده سرعت نور است و اگر فضاپیماها می توانستند با این سرعت حرکت کنند، امیدواریم که انسان ها بتوانند در کمتر از یک ثانیه از زمین به ماه برسند. عناصر بسیاری در دستیابی به چنین دانش و تخصص دخیل هستند، اما دانشمندان نه تنها چنین رویدادهایی را نادیده می گیرند، بلکه به آنها نیز توجه می کنند.

اگرچه دانشمندان می توانند فضاپیماهایی را طراحی کنند که با یک درصد نور حرکت کنند، اما سرعت آن کم است و می تواند تحولی در حمل و نقل ایجاد کند. در این صورت می توان تقریبا ده هزار برابر سریعتر از سفر فعلی با هواپیماهای تجاری سفر کرد.

دانشمندان در تلاشند تا با طراحی درایورهای چرخان سرعت حرکت را کنترل کنند تا بتوان این فناوری را پیاده سازی کرد. در سال 2010، فضاپیمای خورشیدی بر روی برخی از فضاپیماها آزمایش شد. ایده اصلی استفاده از کشتی های خورشیدی استفاده از انرژی غیرنفتی برای حرکت فضاپیما است. اما از طرفی قایق به شما امکان سفر با سرعت بالا را نیز می دهد.

به احتمال زیاد این رویا زمانی محقق خواهد شد که مردی بتواند چشمان خود را ببندد و باز کند تا خود را در نقطه دیگری از جهان ببیند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم