بهترین داروی ضدافسردگی چیست؟

در صورتی که مصرف یک دوز از قرص فلوکستین را فراموش کرده اید ، به محض یاداوری، داروی خود را مصرف کنید . به ویژه وقتی هوا بسیار گرم یا بسیار سرد است، از انجام این کار خودداری کنید. افسردگی عرضه ای است که اگر به موقع درمان نشود، میتواند بسیار خطرناک و خطرساز باشد. همچنین اگر یک دارو قبلاً روی فرد اثرگذار بوده باشد احتمال اینکه بتواند دوباره موثر باشد زیاد باشد. به احتمال زیاد تنظیم دوز ضد افسردگی سه حلقه ای مورد نیاز است. هرگونه عارضه جانبی به احتمال زیاد طی 2 هفته اول رخ میدهد، و سپس به تدریج از بین میرود. کاهش دوز مصرفی معمولاً 4 هفته طول می کشد، اما پزشک ممکن است برای کاهش خطر یا کم شدن شدت علائم ترک دارو، مصرف دارو را طی 6 تا 8 هفته کاهش دهد. واقعیت این است که در این مسیر شما ابتدا پزشک خواهید شد و آشنایی بیشتر با حوزههای مختلف این رشته طی دوران طولانی تحصیل، ممکن است تصمیم نهایی دیگری را رقم بزند. سلول های مغزی که نورون نام دارند، چندین نوع ماده ی شیمیایی را به عنوان پیام رسان در فضای بین سلولی آزاد می کنند تا نورون ها تحریک شوند و پیام عصبی منتقل گردد.این روند برای کنترل بسیاری از عملکردهای مغزی صورت میگیرد.

قرص فلوکستین برای چیست

این دارو با کمک به بازیابی تعادل یک ماده طبیعی خاص (سروتونین) در مغز، عمل میکند. این دارو به دسته داروهای ضدافسردگی سه حلقهای تعلق دارد و با بازیابی تعادل یک ماده طبیعی خاص (نوراپینفرین) در مغز اثر میکند. بازدارندههای بازجذب انتخابی سروتونین با کمک به بازیابی تعادل مواد طبیعی خاص در مغز (ناقلهای عصبی مانند سروتونین) عمل میکنند. اختلال هراس. پرخوری عصبی و بسیار به ندرت برای درمان زود انزالی مصرف میشود. درمان دیگری هم برای افسردگی فصلی وجود دارد و آن به کارگیری «نور درمانی» به کمک لامپ­های مخصوصی است که قادرند نور بسیار روشن ساطع کنند. البته توجه داشته باشید که عوارض جانبی مصرف قرص بسیار زودتر بروز کرده و ممکن است حتی یک ساعت بعد از مصرف اولین قرص فلوکستین ،عوارض جانبی مانند خواب آلودگی را تجربه کنید. • اگر حساس به فلوکسیتین یا داروهای دیگر است با پزشک درباره این حساسیت صحبت کنید. اگر حین مصرف فلوکستین باردار شده اید، با پزشک خود صحبت کنید. اما باید توجه کنید که در صورت تداوم و تشدید این علائم ممکن است به مشورت با پزشک نیاز داشته باشید.

فلوکستین چیست

اگر حین مصرف این دارو دچار عوارض جانبی نادر ولی جدی این بیماری از قبیل مدفوع خونی و سیاه، استفراغی که شبیه دانه های قهوه هست، تپش قلب، غش، تشنج، راش های پوستی و تغییر در مقدار ادرار شما رخ داد، سریعا به بیمارستان و یا پزشک خود مراجعه نمایید. این مطلب شامل تمامی تداخلات دارویی ممکن نیست لذا لیست همهی داروهای مصرفیتان را با روانپزشک یا دکتر داروخانه در میان بگذارید و بدون صلاحدید پزشک شروع به مصرف، قطع یا تغییر دوز داروی فلوکستین نفرمایید.اثرات فلوکستین میتواند برای چندین هفته پس از مصرف آخرین دوز دارو در بدن شما بماند و با بسیاری از داروهای دیگر تداخل ایجاد کند. آنها همچنین شامل تغییرات سریع در ضربان قلب و فشار خون، سردرگمیو بیهوشی شما میشوند. این داروها مثل «ترانیل سیپرومین»، «فنلزین» و «ایزوکربوکسازید» به علت عوارض جانبی جدی که دارند تنها زمانی تجویز میشوند که سایر داروها اثرگذار نباشند. این داروها اغلب در درمان بیماریهای روانپریشی و اختلالات شخصیت کاربرد دارند. داروهای افسردگی نه تنها برای درمان افسردگی بلکه برای سایر بیماریهای روانی نیز به کار میروند. انجام این کار میتواند اثرات خطرناکی در بدن شما ایجاد کند.

قرص فلوکستین ۱۰

• خستگی غیرمعمول، خواب آلودگی، ضعف یا مشکل در تفکر واضح (از فرزندتان بخواهید از انجام کارهایی که به هوشیاری احتیاج دارد بپرهیزد تا زمانی که متوجه شوید این دارو بر روی او چه تأثیری دارد). همچنین ممکن است کودک شما در انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری دارند، مانند دوچرخه سواری و ورزش های تعادلی با مشکل مواجه شود. تهوع، خواب آلودگی، سرگیجه، اضطراب، مشکل در بینایی، کاهش اشتها، خستگی، عرق کردن و یا خمیازه کشیدن، ضعف، کاهش وزن، تغییر در میل و توانایی جنسی، گلو درد، گرفتگی عضلات و خشکی دهان ممکن است هنگام استفاده از این دارو رخ دهد. ممکن است اولین دارویی که روانپزشک تجویز میکند چندان موثر نباشد؛ در این صورت پزشک داروی دیگری را تجویز میکند یا دوز مصرفی آنها را تغییر میدهد. اما در صورت وجود مشکلات معده می توانید آن را به همراه غذا هم به کودک بدهید. مصرف این داروها در زمانهای خیلی نزدیک به هم میتواند عوارض جانبی جدی و خطرناکی به همراه داشته باشد.

از همان روزهای اول تأثیرات مثبت این دارو مثل افزایش تمرکز و تحمل و تنظیم خواب و کاهش آن ( که پیش از مصرف نزدیک به ١٠ تا ١٢ ساعت بود و الان بین ۶ تا ٧ ساعت است) برای من به وجود آمد. بیماری کبد یا کلیه: ممکن است دوز فلوکستین تنظیم شود. به عقیده پژوهشگران، فعالیت غدد شیری در پستان توسط سروتونین تنظیم میشود، و به همین دلیل، توانایی پستان در تولید شیر در زمان مناسب با تولید و تنظیم این هورمون مرتبط است. فعالیت های فرزندتان را از نزدیک تماشا کنید تا ببینید که چگونه فلوکستین بر او تأثیر می گذارد. البته باید به این نکته توجه کنیم که نمی توان برای این دارو کاربرد مشخصی را نام برد چون به صورت وسیع در درمان بیماری مختلف کاربرد دارد.برای اینکه کاملا بفهمید که چه دارویی را مصرف می کنید کافیست چند روز مرتب آن را مصرف کنید. به این معنا که با مصرف این مواد بدن بتدریج به آنها عادت می کند و بدون وجود آنها دچار مشکل شده و علائم متعددی نظیر درد شدید و حالات عصبی شدید بروز می کند و همچنین نیاز بدن به آنها می تواند بتدریج بیشتر شود پس فرد باید بتدریج میزان مصرف خود را بالا ببرد .

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما